Co może powodować tak ostre bóle podbrzusza?

Co może powodować ostre bóle podbrzusza? Witam. Od dłuższego czasu borykam się z ostrym bólem podbrzusza, który po jakimś czasie ustępuje(od 20min do nawet 1h). Ból ma charakter rozrywania, uciskania, skurczu. Ciężko go znieść. Kiedy już jest po to pozostaje mi ból jak po skurczu, taka pozostałość, która również po czasie ustępuje. Jego powroty sa w dużych odstępach czasowych. Pierwszy raz wystąpił we wrześniu, potem dopiero w listopadzie, od grudnia do teraz może 3x co kilka tygodni. Podczas bóli mięśnie podbrzusza są drętwe. Najlepiej jest mi leżeć na boku lekko podkulona w bezruchu i czekać aż to minie. Co to może być. Do jakiego lekarza powinnam się udać.

Lek. Michał Lenard

Niestety, bez osobistego zbadania się nie obejdzie. Sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego, który Panią zbada i w razie potrzeby skieruje do specjalisty. Pozdrawiam!