Co może powodować uciski głowy powodujące problemy z koncentracją?

Od kilku lat codziennie nękają mnie objawy znacznie utrudniające życie. Poczynając od głowy to są to uciski napięcia, rzadko zawroty, co powoduje problem z myśleniem, pamięcia koncentracją. Często słabość na całym ciele, która wzbudza niepokój, drgania mięśn, krótkotrwałe, chwilowe bóle/uciski w stopach łydkach rękach. Badania zrobione w ciągu trzech lat to: tk głowy, eeg głowy, holter serca, morfologie , tsh , glukoza tarczyca, elektrolity, ob , mocz , usg brzucha. wszystkie wyniki dobre.

Dr n. med. MaĹgorzata Ĺwierkocka

Witam. Jeśli nie znaleziono jak dotąd przyczyny fizycznej , być moze trapiące Pana dolegliwości mają tło czynnościowe. Prosze skonsultowac sie ze specjalistą psychiatrą. Pozdrawiam

Witam!
Należy zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego, zrobią odpowiednie testy psychologiczne, określą profil osobowości i dobiorą odpowiednie leczenie. Zaburzenia nerwicowe mogą naśladować każdą chorobę, różnica jest tylko w leczeniu - leczenie poszczególnych narządów nie daje efektu. Leczenie powinno być bardziej przyczynowe. W leczeniu zaproponują psychoterapię i leki p/lękowe z grupy SSRI.
Życzę powodzenia
W. Łuczkowski.