Co może powodować uczucie ucisku i wzdęcia brzucha?

witam od tygodnia mam problem z brzuchem, otóż odczuwam ucisk, silne wzięcie i twardy brzuch przy dotyku, co utrudnia ruch. przy schylaniu czuję dyskomfort i nie mogę leżeć na brzuchu. uczucie podobne do zakwasów. nie odczuwam bólu ale jedynie ten usick i mocne opuchniecie brzucha. dodam że w ostatnim czasie miałam bardzo dużo stresu. czy wiedzą Państwo co to może być? od 2 dni mam też lekkie problemy z wypróźnianiem i rzadko oddaję mocz chociaż dużo piję. proszę o pomoc z góry dziękuje

Witam Panią
Pani dolegliwości mogą mieć zarówno podłoże
somatyczne, jak też psychologiczne, np. stres
Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Przede wszystkim ważne jest, żeby Pani problem
został prawidłowo zdiagnozowany.
Najlepszym sposobem dotarcia do przyczyny Pani
problemów zdrowotnych jest konsultacja z lekarzem
i ewentualnie wykonanie podstawowych badań.
Jeżeli lekarz wykluczy choroby somatyczne, to znaczy,
że Pani dolegliwości wynikają ze stresu i być może
należy podjąć psychoterapię.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam,

wskazana jest konsultacja internistyczna, możliwe, że lekarz pierwszego kontaktu zaleci inne badania.

Pozdrawiam serdecznie