Co może powodować uczucie wzdęcia po zjedzeniu naleśników z owocami?

Mam kwasy zoładkowe wzdęcia i bardzo duze gazy w jelitach po zjedzeniu nalesnika z jogurtem i owocami przybywa mi 2-3kg nie moge se z tym poradzic co robic

Sugerowałabym aby zaobserwować czy wyżej opisany stan występuje tylko po spożyciu takiego posiłku czy też innych posiłków które zawierają owoce lub jogurty.

Pozdrawiam
Dietetyk Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutrado (www.nutrado.pl)

Witam,

wzdęcia najprawdopodobniej występują od zjedzenia owoców - cukry oraz jogurtu - laktoza. Proszę zaobserwować czy po innego rodzaju owocach i nabiale również występują tego typu dolegliwości. Jeżeli tak należałoby wykonać testy na nietolerancje pokarmowe i zmienić dietę.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk