Co może powodować zły nastrój i problemy z erekcją?

Witam, mam 22 lata i niedawno zauważyłem u siebie spadek libido, czasami problemy z uzyskaniem i podtrzymaniem erekcji, przewlekłe zmęczenie, apatię, a nawet objawy depresji. Mam też dość kobiecą sylwetkę (szerokie biodra, wąskie ramiona, tłuszcz odkłada się w udach, pośladkach, bokach, ciało powyżej pasa wygląda szczupło). Nie mam natomiast przerzedzonego zarostu twarzy, występują także włosy na klatce piersiowej i w okolicach intymnych. Zrobiłem badania pod kątem zespołu Klinefeltera i wyniki wyglądają następująco: LH- 5,12 [norma 1,7-8,6], FSH-1,7 [norma 1,5-12,4], testosteron 3,36 [norma 2,8-8,0]. Dodatkowo wykonałem badanie TSH (wynik 3,01 norma [0,27-4,2]), ponieważ podczas badania USG lekarz stwierdził, że tarczyca jest "niejednorodna". Co może powodować zły nastrój i problemy z erekcją? Czy poziom testosteronu jest odpowiedni jak na 22-latka?

Dzień Dobry.

Głównym badaniem w dgn Zespołu Klinefeltera i
zespołów chromosomowych jest badanie kariotypu
z krwi. Zlecenie na takie badanie wystawia lekarz genetyk.

Jeśli kariotyp jest poprawny genetyk nie prowadzi leczenia
(l. objawowe) tylko kieruje na l. przyczynowe do lekarza
endokrynologa.
Jeśli jest Pan pod opieką endokrynologa to wówczas ten
lekarz powinien się wypowiedzieć i poinformować Pana
o możliwych powukładniach leczenia np. zaburzeniach erekcji,
obniżonym napędzie, stanach obniżonego nastroju i innych,
o których Pan wspomina.

Jeśli objawy te nie są wynikiem choroby i/lub leczenia
wówczas proponuję wizytę u lekarza seksuologa. Jeśli
zostanie wykluczone podłoże organiczne wówczas proszę
rozważyć wizytę u psychologa-seksuologa.

Życząc powodzenia i odwagi,
D.Pysz-Waberski
www.nadżycie.pl
facebook.com/nadzycie/
Konsultacje Skype: Wsparcie Psychomeds