Co może się stać jeśli wezmę w miesiącu o dwie tabletki więcej?

Witam! Zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne, ale je wczoraj zgubiłam i dzisiejszą wzięłam z nowego opakowania. Nie pamiętam tylko kiedy wzięłam pierwszą. Z moich szacunków wynika, że w środę. A opakowanie kończy się tabletką podpisaną "niedziela" i nie jestem pewna, czy powinnam wziąć te przeznaczone na poniedziałek i wtorek. Czy stanie się coś złego jeśli wezmę o dwie tabletki więcej?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Proszę pamiętać, że zarówno tabletki antykoncepcyjne, jak i wszystkie inne stosowane leki, powinny być stosowane zgodnie z opisem zamieszczonym w ulotce. Oznacza to, że powinna Pani przyjąć 21 tabletek. Jeżeli jednak naprawdę nie jest Pani w stanie ustalić, kiedy wzięła Pani pierwszą tabletkę, proszę przyjąć o dwie więcej a następnie zrobić klasyczną 7-dniową przerwę. Zdecydowanie nie będzie miało to wpływu na skuteczność antykoncepcji.