Co może spowodować wyższy poziom prolaktyny?

Witam,
około 29 stycznia po naciśnięciu piersi zobaczyłam wyciek z sutka o przezroczystym zabarwieniu. Podczas badania ginekologicznego pani doktor skierowała mnie na USG piersi, które mam za 2 tyg. i na badanie krwi na zawartość prolaktyny - wynik jest podwyższony 27,08 ng/ml. Pani doktor nic nie powiedziała, że to może być ciąża, tym bardziej że miesiączkuję regularnie co 28 dni i z moim partnerem kochamy się z zabezpieczeniem, więc nawet by mi do głowy nie przyszło, że mogę być w ciąży. Jednak czytając różne fora, trochę się przestraszyłam.
Co może spowodować wyższy poziom prolaktyny i takie objawy?

KOBIETA ponad rok temu

Dzień dobry!
Podwyższony poziom prolaktyny nie świadczy o ciąży, choć trzeba ją oczywiście w diagnostyce wykluczyć. Być może jest to czynnościowa hiperprolaktynemia. Jej przyczyną może też być np. gruczolak przysadki. Na pewno zostanie przeprowadzona dalsza diagnostyka. Być może niezbędne będzie wykonanie tomografii komputerowej głowy.
Z poważaniem