Co może znaczyć ból lewej strony brzucha, wzdęcia i biegunka?

Od kilku dni boli mnie lewa strona brzucha, od dołu do żeber, miałam raz cały dzień zgage co wcześniej nigdy nic takiego nie miałam. Jem mało, prawie nic a mam wzdęcia i gdy zjem więcej biegunkę. Czy to coś poważnego czy po prostu zła dieta? Do jakiego lekarza się udać?

Lek. Paweł Szadkowski

W pierwszej kolejności najlepiej udać się do lekarza pierwszego kontaktu, a w razie trudności diagnostycznych do specjalisty gastroenterologa. Konieczne jest poszerzenie wywiadu odnośnie do pani dolegliwości i badanie fizykalne. Wystąpienie biegunki po posiłku może nasuwać podejrzenie nietolerancji pewnych składników odżywczych lub mieć inne przyczyny.