Co może znaczyć ból pleców po usunięciu wyrostka?

Witam, w sobote mialam usuwany wyrostek laparoskopowo. We wtorek wyszlam ze szpitala. Czuje sie dobrze, natomiast bola mnie strasznie plecy. Niewiem czy to moze byc dpoeodowane tym, ze lezalam caly czas od operavji na plecach? Do tego wkolo pepka wczoraj mialam tak jakby kolor fioletowy a dzisiaj jest zolty... To jest normalne?

Bóle pleców mogą być związane z użytym gazem i wytworzonym przez niego ciśnieniem w jamie brzusznej w czasie zabiegu metodą laparoskopową (podrażnienie głównie nerwów przeponowych). Takie bóle nawet mogą utrzymywać się do tygodnia po zabiegu. Te zmieniające się kolory skóry w okolicy pępka to normalnie schodzący krwiak pod- i śródskórny, który zdarza się po operacjach i który samoistnie powinien ulec wchłonięciu. W razie niepokoju proszę skonsultować się bezpośrednio z prowadzącym chirurgiem.