Co może znaczyć czerwony bąbel za uchem wypełniony płynem?

Witam! Od dwóch dni borykam się z czerwonym bąblem wypełnionym płynem za uchem. Boli jak dotykam i nawet jak nie dotykam. Zrobiło się nagle. Od czego mogło się to zrobić?

Lek. Wojciech Zygmunt

Polecam się udać do lekarza rodzinnego w celu obejrzenia zmiany. Ciężko na podstawie samego opisu stwierdzić jakiego charakteru jest ta zmiana, ale prawdopodobnie jest to czyrak, który w tym miejscu może być niebezpieczny. Może być konieczna wizyta u chirurga lub dermatologa, w zależności od charakteru zmiany. Pozdrawiam i życzę zdrowia.