Co może znaczyć częste zapalenie oskrzeli u 2-latka?

Witam. Moje pytanie dotyczy dziecka. Syn gdy mial 5mcy zachorowal na zapalenie oskrzeli, podano antybiotyk, drugi, okazalo sie ze nie pomoglo i rozwinelo sie zapalenie pluc. Kilka dni w szpitalu. Alergia niby wykluczona. Morfologia ok. Tsh dobre. Po dwoch tyg znowu zapalenie oskrzeli. Syn ma teraz 2 lata i od 5mca zycia do teraz ma zapalenie oskrzeli co 3 tyg (wieczorem nic mu nie jest, rano wstaje z katarkiem dwa razy kaszelnie w poludnie jestesmy u lekarza i juz jest zapalenie oskrzeli). Przez poltora roku co trzy tyg jest antybiotyk nebbud berodual clemastinum. 7-10 dni lekow, inhalacje ok 2-3tyg i po paru dnoach gora 10 znowu jest chory i znowu to samo... (Wyjatkiem jest czerwiec, lipiec, sierpien wtedy jest zdrowy).Pulmonolog, laryngolog, pediatra...i nic nie mozem zrobic. Pomocy.....

Lek. Tomasz Budlewski

sądze że wskazana jest wizyta u immunologa klinicnzego i ew diagnostyka zaburzeń odporności

Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.