Co może znaczyć kłucie i ból w lewej stopie?

Witam, około 2 tygodnie temu po lekcji wfu, właściwie bez konkretnej przyczyny, zaczęłam odczuwać kłucie/ból w lewej stopie. Był on zlokalizowany po wewnętrznej stronie z boku i rozchodził się do okolicy kości śródstopia. Myślałam, że to zwykłe przeciążenie, ale wieczorem i kolejnego dnia rano nie mogłam na tę nogę stanąć. Po rozchodzeniu i posmarowaniu Altacetem przeszło. Kłucie to odnawia się podczas niefortunnego postawienia stopy lub skręcaniu stopy na bok, odczuwam wtedy rozpieranie i rwanie w tym samym miejscu. Dzisiaj na wfie np. podczas biegu, na zakręcie przekrzywiłam stopę i znów zaczęła mnie boleć. Nie jest to coś, co przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu, ale zastanawia mnie, co to może być. Jeśli ból nie przejdzie to oczywiście skonstultuję się z lekarzem, ale póki co chcę dowiedzieć się, czym może być spowodowany opisany przeze mnie dyskomfort. Jeśli to istotnie, to jestem 18-latką i nie uprawiam sportów, nie mam innych chorób, czy problemów z układem ruchu.

Lek. Michał Lenard

Mogą to być w dalszym ciągu objawy nadwyrężenia, nie stanowią zagrożenia. Może Pani dalej smarować nogę maścią przeciwzapalną. Jeżeli objawy będą się dalej pojawiać po upływie miesiąca, wskazana będzie wizyta u ortopedy. Pozdrawiam!