Co może znaczyć krwiak na udzie po operacji żylaków?

Witam. Jestem 10 dni po operacji żylaków (striping) szwy zdjęto wszystko ładnie się goi ale zrobił mi się jakiś krwiak na udzie i boli nawet bardzo. I tu moje pytanie. Czy to jest normalne i nie martwić się czy iść z tym do lekarza? Pozdrawiam

Szanowna Pani, czasami tak się zdarza po zabiegu. Z biegiem czasu dojdzie do ustąpienia objawów bólowych oraz wchłonięcia krwiaka. Jeśli zauważy Pani niepokojące objawy, jak napięcie skóry, rumień czy sączenie ropnej wydzieliny w miejscu rany to proszę udać się do lekarza. Serdecznie pozdrawiam