Co może znaczyć łaskotanie i ucisk w okolicy mostka oraz kłucia serca?

Witam, mam 18 lat i od kilku dni jestem narażona na silny stres i jestem w cięższym stanie psychicznym. Zaczęłam odczuwać dziwne łaskotanie z delikatnym uciskaniem w okolicy mostka promieniujące na całą klatkę. Strasznie pocą mi się dłonie i stopy, a do tego są chłodniejsze. Czasami od kilku lat miewam uczucie kłucia w sercu, czy mam jakiś problem właśnie z nim?

Lek. Paweł Szadkowski

Pani objawy mogą mieć tło psychogenne, ale warto udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu poszerzenia wywiadu odnośnie do pani dolegliwości oraz w razie konieczności rozszerzenia podstawowej diagnostyki np. o EKG i badania laboratoryjne.