Co. może znaczyć mój dziwny lęk i napięcie?

Witam od 3 lat borykam się z dziwnym problemem . Nie potrafię utrzymać kontaktu wzrokowego, gdy już to zrobię to mam kompletną pustke w głowie nie wiem o czym mam rozmawiać i nie wiem nawet jak odpowiedzieć na najprostrze pytanie bardzo się denerwuje. Lecz gdy robię coś i z kimś rozmawiam to potrafię się wypowiedz. Na codzień odczuwam napięcie w środku ciała. Zaczęłam bać się jeździć autem. Mam strasznie spowolnienie myśli i gorsza pamięć. Gdy mam z kimś rozmawiać lub jechać samochodem odczuwam lęk i boli mnie brzuch. Odczuwam też lęk gdy mam z kimś rozmawiać przez telefon. Prosze pomocy. Co to może być, jak to leczyc ?

Witam
Opisany problem jest wielowątkowy i odpowiedź na portalu niewiele pomoże. Proszę zgłosić się do psychoterapeuty lub psychologa aby zdiagnozował przyczynę tych objawów i podjął dalsze leczenie w postaci przepracowania emocji, lęków co przyniesie uporządkowanie i wewnętrzną harmonię, lub pokieruje dalej na badania , w celu wykluczenia przyczyn somatycznych, które wymagają leczenia farmakologicznego bądź suplementacji diety.
Pozdrawiam
Anna Szyda