Co może znaczyć mój wynik badania w kierunku boreliozy?

Proszę o interpretację wyniku badania na boleriozę. Badanie IgG: VIsE afzelii 43,41 , VIsE burgdorferi 22,91 ( ), VIsE garinii 17 ( ), Flagellin (p41) 122,41 , OspC 19,29 ( ), IgG 146,94 , Ko 116 reszta o, EUROLINE Borrelia IgG pozytywny. Badanie IgM: OspC spielmanii 17,38 ( ), Kontrola Koniugatu IgM 119,05 Pasmo kontrolne 145,35 reszta o, Borrelia EUROLINE RN-AT adv IgM negatywny.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Z racji tego, że różne laboratoria wykorzystują różne metody do oznaczania poziomu przeciwciał w interpretacji wyników lekarze odnoszą się do zakresów referencyjnych podanych przez laboratorium. Tutaj Pan nie podał zakresów. Poza tym diagnostyka w kierunku boreliozy powinna być przeprowadzona pod kontrolą lekarza, ponieważ nawet dodatni wynik przeciwciał nie świadczy o chorobie. Aby postawić diagnozę potrzebne są dodatkowe dane. W celu interpretacji wyników powinien Pan zgłosić się do lekarza.