Co może znaczyć moje otumanienie?

Witam. Od jakiegoś czasu czuję się jakby otumaniony. Dzieje się tak codziennie. Nic mi się nie chce, najchętniej nie wychodziłbym z pokoju. Wydaje mi się, że to już koniec. Czasami miewam nawet myśli samobójcze. Nie wiem co się ze mną dzieje. Co to może być ?

Dzień dobry,
Pana opis jest zbyt krótki, abym bez obszerniejszego wywiadu wypowiedziała się na ten temat. Na podstawie przedstawionych objawów wnioskuję, że mogą to być początki depresji. Ciekawi mnie to, czy coś negatywnego wydarzyło się ostatnio w Pana życiu i czy ma Pan jakąś koncepcję na genezę objawów u siebie. Zastanawia mnie również to, czy objawy pojawiły się nagle czy też narastały stopniowo oraz od jak dawna to trwa. Doradzałabym wizytę konsultacyjną u psychiatry, gdyż potrzebuje Pan diagnozy i z dużym prawdopodobieństwem farmakoterapii tym bardziej, że miewa Pan myśli samobójcze. Polecam także wizytę u psychologa psychoterapeuty, ponieważ w przypadku problemów z psychiką potrzebne jest przeważnie leczenie kompleksowe, czyli farmakoterapia z psychoterapią. Mam nadzieję, że wszystko się wkrótce wyjaśni i odczuje Pan poprawę w krótkim czasie.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/

Dzień Dobry Panu,

Dziękuję Panu za kontakt :)

Zaprezentowane przez Pana symptomy wstępnie wskazują na stan prodepresyjny/depresyjny.
Proszę już nie czekać i skontaktować się z Poranią Zdrowia Psychicznego, celem konsultacji diagnostycznej oraz leczenia..

Z życzeniami dla Pana tego, co jest Panu teraz najbardziej potrzebne,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605