Co może znaczyć mrowienie brwi i stany lękowe?

Witam. Od około 5 miesięcy mam uczucie mrówienia prawej brwi a dokładniej na kąciku brwi. Czasami te mrówienie dochodzi aż do oka. Uczucie takie jakbym miał za długi rzęsy i stykały się z brwią. Czasem mrówienia występują też po lewej stronie brwi, ale najbardziej dyskomfortowe pojawia się na prawej brwi. Do tego czasami czuje ból po prawej stronie głowy który trwa krótko. Do tego mam nadwrażliwość na zapach, czasem dusi mnie zapach w pokoju. Wspomnę że od pewnego czasu mam lęki jak np, sąsiad puknie z góry, lub ktoś inny, jak bym był wrażliwy na słuch, nie skupiając się na czymś innym. Co to może być ? Do tego straciłem pewność siebie, myślę że każdy mnie obgaduje, chce źle. A jeszcze niekiedy mam uczucie że ktoś czyta w moich myślach i wpadam w panikę. Próbuje sam sobie poradzić, ale to jest trudne. Najgorzej jest z rana. Jak wstanę to tylko błagam, abym miał zdrowe myśli, czasem cały dzień jest do "bani" A czasem jakoś cieszę się z tego dnia. Od tego cierpienia mam myśli samobójcze, które się nasilają i nie wiem kiedy mogę popełnić samobójstwo. Kiedyś mając 17 lat miałem już takie myśli które przeszły do teraz. Proszę niech jakiś specjalista się wypowie jakie kroki mam zacząć ? Podkreślam że takie zachowanie jak moim zdaniem stany depresyjne zaczęły się około 1.5 miesiąca temu. Pozdrawiam

Dzień dobry,
Doradzałabym nie zwlekanie z wizytą u lekarza psychiatry, który postawi diagnozę i przepisze leki po których powinna nastąpić poprawa. Jeśli chodzi o mrowienie brwi i bóle głowy to mogą one mieć miejsce na tle nerwowym, ale o ewentualnej konieczności konsultacji neurologicznej decyzję podejmie psychiatra i warto z nim przedyskutować taką potrzebę. Poczucie tego, że ktoś czyta w myślach stanowi objaw jakim są urojenia, które można skutecznie niwelować farmakologicznie. Niestety nie wypowiem się na temat diagnozy, gdyż Pana objawy są dosyć złożone i tu potrzebny jest obszerniejszy wywiad i konsultacja lekarska. Mam nadzieję, że nastąpi poprawa tylko konieczna jest wizyta u psychiatry i wdrożenie farmakoterapii. W trakcie wizyty warto także porozmawiać z lekarzem o zaleceniach odnośnie psychoterapii, która zwykle stanowi pomocne lub nawet konieczne uzupełnienie terapii lekami. Na ten moment warto zachować spokój i z pewnością konsultacja lekarska wszystko wyjaśni i będzie krokiem ku poprawie.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/