Co może znaczyć opuchlizna stóp po usunięciu tętniaka aorty brzusznej?

Pacjent jest prawie 2 miesiące po operacji usunięcia tętniaka aorty brzusznej. Od razu spuchły stopy i do tej pory ten stan się utrzymuje. Nie bolą, cierpną. Co to oznacza i co robić? Dziękuję z góry za pomoc.

U osoby w podeszłym wieku, z obciążeniami schorzeniami kardiologicznymi, ze zmiażdżycowanymi naczyniami tętniczymi może to oznaczać nasilenie się niewydolności krążenia. Radzę w tej sprawie pilnie skonsultować się bezpośrednio z kardiologiem.