Co może znaczyć opuchnięty języczek w gardle po wypiciu alkoholu?

Mam pytanie odnośnie "języczka" w gardle od jakiegoś czasu zauważyłem problem mianowicie po wypici alkoholu, ( uroczystości rodzinne, inne wiadomo ) na następny dzień mam bardzo spuchnięty ww. języczek czy to jest jakaś alergia, bardzo przeszkadza i mam uczucie bólu gardła który po paru godzinach mija bardzo proszę o pomoc

Chrapiesz jak Bizon w nocy i obijasz sobie ten biedny języczek który potem puchnie. Musisz wyleczyć sobie chrapanie i bezdechy nocne bo one skracają życie o jakieś 10 lat i mogą spowodować zawał niedokrwienny serca, mózgu i pampersy. Przyjedź.