Co może znaczyć ponowne okaleczanie się dziecka po wizycie na oddziale psychiatrycznym?

jak powinni zareagować rodzice, których dziecko po próbie samobójczej było w szpitalu na oddziale psychiatrycznym dla dzieci około 2-3 tygodni; potem wyszło ma umówione konsultacje i wizyty lekarskie na oddziale dziennym a wykonało na sobie próby okaleczenia

Dzień dobry,
Ja bym pilnie skonsultowała się z terapeutą/psychiatrą, który prowadzi terapię dziecka i zapytała jak reagować w takiej sytuacji.

Witam,
z Pana opisu niewiele można wnioskować, ponieważ mało danych jest ujawnionych. Nie wiadomo w jakim wieku jest dziecko, od jakiego czasu obserwuje się zaburzenia zachowania (autodystrukcyje)? Zaburzenia suicydalne, np. próba samobójcza jest skutkiem czegoś, albo w przebiegu czegoś, np. Depresji. Sam pobyt w szpitalu 3tygodniowy nie powoduje pozbycia się zaburzenia zachowania , które kształtuje się w procesie socjalizacji, często wiele lat. Wskazane jest kompleksowe leczenie farmakologiczne i psychoterapeutyczne, jeśli dziecko jest małoletnie wówczas proces psychoterapeutyczny dotyczy całego systemu, czyli rodziny.
Pozdrawiam serdecznie