Co może znaczyć takie wymyślanie chorób?

Witam Mam 18 lat od około roku po przykrym wydarzeniu zacząłem wymyślać sobie choroby. Najwięcej było raków czego ja nie przeżyłem od raka gardła do płuc wszystkie po kolei. Oczywiście szukałem wszystkich objaw w internecie i bardziej się nakręcałem. Od pewnego czasu meczy mnie chłoniak ziarnica złośliwa mam 2 twarde kulki na szyi obok siebie nie przesuwają się. Kulki są małe mają parę milimetrów. Kiedy piłem piwo poczułem bul węzłów chłonnych oczywiście jak przeczytałem o objawach ziarnicy. Bardzo się boje ale nie wiem czy znów sobie nie wkręcam co mam robić? Proszę o pomoc

Dzień dobry,
Doradzałabym konsultację z psychologiem psychoterapeutą, gdyż pomocna mogłaby się okazać psychoterapia. Najprawdopodobniej cierpi Pan na nerwicę lękową lub hipochondrię, które można skutecznie leczyć. Sądzę, że na poziomie nieświadomym przeżywa Pan sporo lęku, który przypisuje Pan dolegliwością cielesnym. Nie będąc świadomym przyczyn własnego niepokoju nieświadomie poszukuje Pan ich źródeł na zewnątrz podczas, gdy tkwią one w psychice. Sądzę, że psychoterapia pomogłaby Panu dotrzeć do tych nieuświadamianych treści i uzyskałaby Pan większy wgląd w siebie. Mam nadzieję, że uda się Panu pokonać te objawy.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/