Co może znaczyć ten przyrost tłuszczu i spadek mięśni?

Witam. Najpierw napisze informacje. Mam: Mężczyzna 177cm wzrostu 65kg waga Elektroniczna waga na dzień dzisiejszy pokazuje: waga- 65.1kg woda- 62.9% tłuszcz- 10.4% mięśnie- 46.6% kości- 3.4kg zapotrzebowanie kaloryczne- 3159 Ćwiczę w domu od miesiąca od dnia 17 lipca 2019. Wizualnie widać jakbym przybrał w mięśniach, miara krawiecki też pokazuje więcej. Martwi mnie fakt że mój tłuszcz idzie w górę a masa mięśni w dół według wagi. Jem mało bo więcej nie zmieszczę dlatego wspomagam się odżywką bialkowa oraz kreatyna bo chciałem zbudować się na masie mięśniowej. Prawie każde ważenie pokazuje przyrost tłuszczu a spadek mięśni i nie wiem czy dlatego że rośnie tłuszcz więc logicznie reszta spada czy poprostu spalam mięśnie.. kiedy wazylem się dnia 06.08.2019 Wyglądało to tak: waga- 64.5kg woda- 63.3% tłuszcz- 10.1% mięśnie- 46.6% kości- 3.4kg zapotrzebowanie kaloryczne- 3147 Wcześniej też się wazylem i systematycznie idzie to tak że waga w górę, tłuszcz tez a mięśnie w dół, woda utrzymuje się około 63%. Mięśnie dnia 25.07.2019 miały np 47.1% a tłuszczu było 9.5%.

Witam serdecznie,
z tego co Pan opisuje są przynajmniej 3 odpowiedzi:
1. waga nie działa prawidłowo
2. rzeczywiście spala Pan mięśnie w wyniku źle dobranej diety i aktywności fizycznej
3. ma Pan źle dobraną dietę do swojego zapotrzebowania energetycznego i wzrasta tkanka tłuszczowa a tym samym tłuszcz przysłania mięśnie i waga odczytuje je na coraz niższym poziomie.

Proszę przeanalizować swoja dietę oraz spróbować zważyć się na innej wadze np. w centrum dietetycznym lub może ktoś ze znajomych taką posiada.

W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk