Co może znaczyć żyłka pod okiem i na nosie u niemowlaka?

Mój pięciomiesięczny synek ma mocno widoczną niebieską żyłkę pod okiem. Siną żyłkę ma również na nosie, pomiędzy oczami. Co to może oznaczać? Czy znikną one, jak tylko skóra twarzy będzie grubsza? Pozdrawiam

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Jeśli pediatra nie ma zastrzeżeń, to najprawdopodobniej nic groźnego się nie dzieję. Proszę obserwować to i w trakcie najbliższej wizyty u lekarza, zwrócić jego uwagę na te zmiany.