Co można jeść po laparoskopowym usunięciu pęcherzyka?

Jestem dwa dni po laparoskopowym usunięciu woreczka wypuścili do domu czuje się cały czas głodny co mogę jeść a czego nie poza tym czuje bule jak się przewraca na boki jak wstaje z prawej strony na plecach czasami z lewej po obu stronach brzucha czy to normalne jeżeli tak kiedy bóle powinny ustąpić jakie można brać leki przeciw bólowe (nie są to bóle nie do wytrzymania ale czuje może jestem przewrarzliwiony) oferował zastępca ordynatora mówił że wszystko poszło ok

Aleksander Ropielewski

Jeśli chodzi o dietę to powinna to być dieta ubogotłuszczowa i lekkostrawna. Co do dolegliwości bólowych, proszę stosować leki przeciwbólowe dostępne bez recepty - oczywiście jeśli nie ma pan przeciwwskazań do ich przyjmowania, a gdy one nie przyniosą ulgi zawrócić się do lekarza po środki o większej skutecznośći dostępne na receptę. Umiarkowana bolesność i nietypowe odczucia są typowe dla okresu pooperacyjnego.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski