Co można jeść po usunięciu wyrostka robaczkowego?

Witam, jestem trzy tygodnie po laparoskopowym usunięciu wyrostka. Nie było żadnych powikłań. Czuję się już dobrze. Mam 22 lata. Co mogę już wprowadzić do diety? Czy mogę jeść płatki owsiane? Co z alkoholem? Czy rzeczy zawierające kakao, czekoladę mogą już pojawić się w mojej diecie? Ile czasu nie mogę dźwigać? Kiedy mogę zacząć ćwiczyć nogi? Kiedy zejdzie mi "powiększony" brzuch?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Dieta przede wszystkim powinna być zdrowa. Nie są wskazane potrawy smażone w takim wypadku. Jeśli chodzi o ćwiczenia, trzeba poczekać aż rany po trokarach się wygoją. Zbyt wczesne podjęcie wysiłku fizycznego może doprowadzić do takich powikłań jak rozejście się rany pooperacyjnej lub powstanie przepukliny w bliźnie po ranie.