Co można jeść przy refluksie?

Witam, chciałbym się dowiedzieć co można jeść przy refluksie a chodzi mi szczególnie o niektóre produkty gdzie zdania są podzielone i zakazuje się ich albo daję do produktów które można jednak jeść: ryz brązowy,papryka,cytryna,fasola,orzechy i kukurydza. Co z nimi można jeść czy nie za bardzo?

Podane przez Pana produkty należą do ciężkostrawnych i nie są zalecane w chorobie refluksowej. Jedynie sok z cytryny, jeśli dobrze tolerowany, można użyć do skropienia warzyw czy ryby. Na początku dietoterapii w refluksie jemy wszystko co lekkostrawne, chude mięso, ryby - gotowane, gotowane na parze, duszone; jaja na miękko, jajecznica na parze, nabiał bez cukru, zupy lekkie warzywne na chudym mięsie, drobne kasze, ryż basmati/ jaśminowy, owsianka, owoce najlepiej po przetworzeniu np. gotowane jabłko. Owoce takie jak gruszki, śliwki czy maliny nie są wskazane. Stopniowo i ostrożnie należy wprowadzać produkty ciężkostrawne. Pozdrawiam i życzę zdrowia.