Co można zrobić z bliznami po oparzeniu?

Witam, moja dziewczyna straciła na siebie wrzaca wode w wieku 2 latek teraz ma 18 lat i blizny po oparzeniu i przeszczepie które ja bardzo krępują. Blizny występują na przedramieniu, ramieniu i piersi. Odwiedziliśmy szpital chirurgii plastycznej we Wrocławiu na nfz i pani doktor stwierdziła ze nie można nic z tym zrobić ponieważ skóra jest za cienka. Czy można coś z tym zrobić?. Z góry dziękuje za odpowiedzi

Witam - można próbowac odbudować skórę za pomocą laseroterapii (naprzemiennie wykonywane zabiegi laserem CO2 i 2940 nm) oraz ostrzykiwaniem osoczem bogatopłytkowym - terapia długa i kosztowna...i w żadnym wypadku nie można powiedzieć że pomoże w 100%. Jeżeli problem blizny jest bardzo krępujący i uniemożliwiający normalne funkcjonowanie - wtedy zalecałbym się podjąć wyzwania.

Z pozdrowieniami

Witam
Można poprawić wygląd blizn zabiegami laserem frakcyjnym Co2 połączonym z zabiegami osocza bogatopłytkowego. Najczęściej jest to seria zabiegów.Oczywiście nie zlikwiduje to blizn, ale będą one wyglądały lepiej.