Co na rany i otarcia na stopach?

Witam, wczoraj na stopach od wewnętrznej strony zrobiły mi się poważne otarcia od jazdy na rolkach. Otarcia mają średnicę 5-złotówki, z jednego otarcia zeszła mi skóra i pozostała otwarta rana. Nie mogę stawiać stopy, bo skóra wokół rany naciąga się wywołując silny ból. Co mogę zrobić z taką raną? Jak ją opatrzyć? Co zrobić żeby tak bardzo nie piekło? Jakie leki/maści/kremy mogę użyć? Co zrobić aby rana się szybko zagoiła? Czy powinnam udać się z tym do lekarza?

Proszę zastosować na ranę maść z neomycyną np. Tribiotic do kupienie bez recepty-należy nałożyć grubszą warstwę maści i zakleić plastrem.

Jak już przestanie sie sączyć można zastosować maść Dernilan-bez recepty przyspieszy ona gojenie naskórka.