Co na ropiejące krostki po goleniu?

Od 2 lub 3 dni po goleniu miejsc intymnych na wzgórku łonowym pojawiły mi się czerwone krostki, które swędzą. Bardziej powiedziałabym, że to ropne plamki, ponieważ wydobywa się z nich ropa, przezroczysta ciecz. Muszę dodać, że na brodzie pojawiła mi się podobna plamka, ale ją miałam już wcześniej, również swędzi i również ropieje, dzisiaj pojawiła mi się malutka plamka, podobna do tych na wzgórku łonowym, po wewnętrznej stronie uda. Co to może być?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Prawdopodobnie w wyniku golenia miejsc intymnych doszło do podrażnienia tych wrażliwych okolic i powstania zmian skórnych. Niestety najprawdopodobniej doszło do zainfekowania zmian, o czym może świadczyć wydzielina wydobywająca się z nich.

Aby to potwierdzić konieczna jest wizyta u lekarza, najlepiej dermatologa. Prawdopodobnie konieczne jest leczenie przeciwbakteryjne.
Proszę również zmienić metodę usuwania owłosienia z narządów rodnych.

Pozdrawiam