Co na śniadanie o godzinie 4?

Witam! Śniadania jadam o różnych porach, zależnie od tego do której śpię (studia). W piątki wstaję około 4:20, a o 5tej już wychodzę na pociąg. Raz zjadłam śniadanie w tych godzinach (mleko z płatkami), po czym rozbolał mnie brzuch i przewracało się w jelitach. Myślę, że to dlatego, iż nigdy nie jadłam o tak wczesnej porze...Co mogę w ten dzień zjadać i ile, aby nie mieć takich problemów? Może coś drobnego aby tylko pobudzić żołądek i zjeść kanapki jak już dotrę na uczelnię (przed 7 rano)?

Witam,
Jeśli do tej pory nie jadałaś o tak wczesnej porze, daj sobie trochę czasu, organizm musi się przyzwyczaić. Nie ma jednego, uniwersalnego sposobu na śniadanie. Ważna jest różnorodność i urozmaicenie, próbuj i obserwuj reakcje organizmu.
Pozdrawiam,
Magdalena Rapacka

Witam, śniadanie powinniśmy jeść do godziny po obudzeniu się, jednak jeśli organizm jest przyzwyczajony, że codziennie wstaje Pani później i tylko 1 dzień w tygodniu jest nieco odmienny trudno jest mu się przestawić. Z tego powodu trawienie może być jeszcze spowolnione po nocy, podczas gdy wszystkie procesy życiowe przebiegają wolniej. O tak wczesnej godzinie proponuję przede wszystkim wypić szklankę wody/herbatę zieloną lub owocową czy białą i przegryźć coś lekkiego i szybkiego, co zarazem pobudzi metabolizm np. owoce – banana, kilka suszonych moreli czy śliwek lub innych owoców. Proszę jednak nie zapomnieć zjeść większego posiłku przed 7 rano. Pozdrawiam.

Kamila Ziemann Dietetyka

A jakie to były płatki? Proszę zaserwować sobie mieszankę: 3 łyżki płatków owsianych + 3 łyżki otrębów owsianych + 1 łyżka siemienia lnianego + 1 łyżka owoców suszonych + 1 łyżka orzechów. Zalać mieszankę wrzątkiem, przykryć i zostawić na noc. Rano zetrzeć jabłko lub dodać pół szklanki mleka lub jogurtu naturalnego. Można ją również rano ugotować.