Co na zatkany nos?

Witam, dwa miesiące temu byłam u lekarza, ponieważ bardzo męczył mnie katar, kaszel i ból gardła. Lekarz nic nie stwierdził, przepisał leki bez recepty. Mimo iż trochę ustały te objawy, miesiąc później znów wybrałam się do lekarza, mówiąc, że praktycznie nic nie pomogło. Lekarka zapisała mi lek i syrop odksztuszający. Dziś, dwa miesiące od pierwszej wizyty, objawy nasilily się. W piątek rano wstałam z gorączką, nie umiałam nic mówić, chrypka, ból gardła. Gdy kaszlałam, stasznie mnie wszystko bolało. Następnego dnia, w sobotę udałam się do szpitala, ponieważ moja przychodnia była nieczynna. Pani doktor,dalej nic mi nie przepisała, twierdząc, że ' to nic poważnego'. Jednak ja dalej bardzo się z tym męczę... W nocy mam zatkany nos i oddycham buzią. Ale to i tak nie jest spanie... Dziś znowu obudziłam się z gorączką i zatkanym nosem... Są jakieś skuteczne sposoby na jego odetkanie? Z góry bardzo dziękuję.
ponad rok temu

Witam,

o ile zatkany nos może być wynikiem alergii, podobnie wodnisty katar, kaszel czy dyskomfort w gardle, to nawracające gorączki nie można w ten sposób tłumaczyć i wymagają ustalenia przyczyny i właściwego leczenia. Przypominam, że gorączka to temp. ciała min. 38 stopni. Na zatkany nos można dorażnie stosować leki obkurczające śluzówkę nosa, lecz stosuje się je kilka dni, nie można stosować ich przewlekle. Jeśli lekarz stwierdzi u Pani alergię, to włączenie odpowiedniego leczenia udrożni nos. Proszę więc zgłosić się do lekarza rodzinnego, celem dokładnego wywiadu, badania i ustalenia przyczyny nawracających dolegliwości.

Pozdrawiam.