Co należy jeść po ekstrakcji zęba?

Witam, miałam dzisiaj wyrywanego zeba i dostałam zalecenie nie jedzenia przez 24h posilkow cieplych oraz zimnych,z drugiej strony pani dr. zaleciła mi spozywanie lodów,wydaje mi sie dość nielogiczne...jak mam postepowac?

Po ekstrakcji zęba zaleca się trzymanie tamponu w zaciśniętych zębach przez ok. 20-30 min.i powstrzymanie od posiłków przez 2 godz. W tym czasie zębodół powinien przestać krwawić i zamknąć się skrzepem. Przy zachowaniu powyższych zaleceń inne wyrzeczenia nie są konieczne. Pozdrawiam