Co należy jeść przy nietolerancji glukozy?

Zwracam się z prośbą o przeslanie na adres email od męża jadłospis co mogę jeść ,a co nie przy nietolerancji glukozy w organizmie za co bardzo dziękuję nie mogę nigdzie znaleźć tego na internecie

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Witam serdecznie.
Napisała Pani, że rozpoznano nietolerancję glukozy, Domyślam się, że ma Pani na myśli nieprawidłową tolerancję glukozy (IGT). Rozpoznaje się ją po wykonaniu doustnego testu tolerancji glukozy (OGTT). Jeśli wynik tego badania jest wysoki, należy ograniczyć, a najlepiej wyeliminować z diety węglowodany proste, wybierając węglowodany złożone. W przypadku pokarmów zawierających dużą ilość węglowodanów dobrze wybierać te o niższym indeksie glikemicznym, który pozwala na klasyfikację produktów żywnościowych zawierających węglowodany w zależności od ich wpływu na glikemię poposiłkową. W takim przypadku najlepiej umówić się na wizytę z lekarzem lub dietetykiem który pomoże w ustaleniu odpowiedniej diety.
Zachęcam do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej,
w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również
z porady on-line.

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351
4. Witam,zjadłam dzisiaj ogromna ilosc orzechów z 300?gram..plus sporą ilość kapusty kiszonej..warzyw typu seler.. czy efekt moze byc niebezpieczny dla zdrowia ( poza złym samopoczuciem typu ból żoładka jelit)..dostarczylam organizmowi sporej dawki magnezu.. mam sie martwic?

Witam serdecznie.
Zjadając 300 g orzechów dostarczyła Pani organizmowi ogromną ilość energii, w dużej mierze składającej się z tłuszczu (orzechy włoskie 300 g – 1935 kcal i ponad 180 g tłuszczu). Nie jest to niebezpieczne, ale należy uważać i dokładnie obserwować swój organizm czy oprócz problemów ze strony układu pokarmowego nie pojawią się inne dolegliwości. Nie musi się Pani martwić o dużą dawkę magnezu. Jeśli pojawiają się częściej problemy z dopasowaniem odpowiednich posiłków zachęcam do umówienia się na spotkanie.
Zachęcam do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej,
w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również
z porady on-line.

Pozdrawiam serdecznie!

Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351