Co należy zrobić, aby zaprzestać masturbacji?

Dzień dobry, mam nietypowe pytanie, co nalezy zrobic aby zaprzestać masturbacji? czy to coś ze mną jest nie tak? Czy na wskutek czestych onanizacji mogą być bóle w kroczu bez (po wytrysku) wysikania sie? Co z tym należy zrobić, ból jest czasami mocny. Boje się bardzo o ryzyko raka jądra, czy to ma coś wspólnego? Mieszkam w Płocku.

Dzień dobry.

Zaprzestanie masturbacji jest dosyć łatwe. Po prostu można przestać to robić. Z Pana opisu wynika, że masturbuje się Pan dość często - być może nie tylko w celu rozładowania napięcia seksualnego, ale również napięcia nerwowego, zdenerwowania, stresu, a to może skutkować problemami w przyszłości związanymi np. z uzyskaniem zadowolenia ze współżycia.
Dodać trzeba, że masturbacja, bez względu na jej częstotliwość nie skutkuje innymi chorobami (m.in. nie wywołuje raka jądra). Z bólem w kroczu należałoby się jednak zgłosić do urologa.

Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Masturbacja jest naturalnym i prawidłowym sposobem rozładowania seksualnego, jeśli nie ma możliwości realizacji potrzeb seksualnych w inny sposób - w kontakcie z partnerem/ partnerką, podczas pieszczot i stosunku. Masturbacja może jednak przybierać formę nałogu, uzależnienia czy zachowania kompulsywnego. Może być również problemem, jeśli wybieramy masturbację ZAMIAST zbliżenia z partnerem.

Pozdrawiam!