Co oznacz opis RTG Ap?
Mam 53 lata, jestem kobietą. Od roku leczę się na nadciśnienie tętnicze. Po RTG otrzymałam taki opis: Przepona obustronne wyżej ustawiona. Jamy opłucnowe wolne od płynu. Pola płucne zmian nie wykazują. Sylwetka serca w ułożeniu poprzecznym. Co to oznacza?

KOBIETA, 53 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Przytoczony przez Panią opis badania RTG klatki piersiowej nie wykazuje bardzo dużych nieprawidłowości, jak zmiany ogniskowe czy zapalne w płucach, albo płyn w jamach opłucnowych. Natomiast zmiany takie jak: wyżej ustawiona przepona czy sylwetka serca w ułożeniu poprzecznym, zwykle wiążą się z występowaniem otyłości.