Co oznacza 2 mm endometrium?

Ostatnią miesiączkę miałam 30 maja. Od tamtej pory nic. Biorę tabletki Microgynon21. Robię normalnie przerwy 7 dniowe.Od marca schudłam 25 kg - mniej jem i chodzę na intensywne zajęcia fitness 4-5 razy w tyg po 2 godziny. Byłam u ginekologa własnie w tej przerwie 7 dniowej, w dzień kiedy miesiączka powinna już być -g dr powiedział, że nie ma z czego krwawić,endometrium 2 mm. Jak przez kolejne 3 msc nie pojawi się to pójdę do endo.Nie mam żadnych torbieli.Co dokładnie oznacza to 2 mm endometrium?

Aleksander Ropielewski

Jest to grubość warstwy endometrium występująca w pierwszej fazie cyklu miesiączkowego. W drugiej fazie cyklu grubość endometrium to około 15mm. Z Pani opisu wynika, że duże znaczenie na zaburzenia miesiączkowania może mieć utrata masy ciała i intensywne ćwiczenia.