Co oznacza badania na boreliozę IGG oraz IGM?

Witam Państwa, Zrobiłem badania na boreliozę IGG oraz IGM. Dzisiaj odebrałem badania i wynik wygląda następująco: Igg 7.03 czyli wynik ujemny natomiast igm wynosi 24.33 czyli wynik dodatni. Czy to oznacza że mogę mieć boleriozę ? Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Musi Pan sprawdzić jakim testem były wykonywane badania. Jeśli byłą to Elisa, test należy wykonać ponownie metodą Western Blot. Wtedy dopiero będzie można określić zachorowanie i rozpocząć leczenie, jeśli ma Pan objawy.