Co oznacza białe zabarwienie palców?

Witam Moje place u dłoni często robią się białe jak u truopa i drętwieją , nie mam wtedy w nich czucia, jest to dość bolesne . Ni e zauważyłam żeby w jakiejś konkretnej sytuacji miało to miejśce , dzieje się to o różnych porach roku . Czy to coś poważnego ?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Kiedy kończyny najpierw bledną, potem sinieją a na koniec są czerwone nazywamy to objawem Raynauda. Występuje on przy wielu chorobach tkanki łącznej (np. twardzina układowa, reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń), chorobach naczyniowych, chorobach nowotworowych oraz może występować bez znanej przyczyny. Dlatego konieczna jest wizyta u lekarza w celu diagnostyki.