Co oznacza biały nalot na języku?

Witam. Od około roku mam biały nalot na języku szczotkuje go ale na następny dzień powraca, przez niego mam nieprzyjemny odór z ust, a to na pewno z tego nalotu bo go zdrapywałem i przeokropnie śmierdzi a lekarz rodziny powiedział mi, że to nic, że zdarza się czasami ale to nic, proszę o radę. Mam 19 lat, żywię się zdrowo.
19 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!

Biały nalot na języku o nieprzyjemnym zapachu jest najczęściej spowodowany grzybicą jamy ustnej lub  zaawansowaną chorobą refluksową. Nie wspominasz jedna o zgadze, kwaśnych odbijaniach, uczuciu pieczenia za mostkiem, więc drugą możliwość raczej bym odsunęła.
Proponowałabym powtórnie udać się do lekarza rodzinnego w celu podjęcia leczenia.

Pozdrawiam.