Co oznacza biały nalot na języku i czerwone łuki gardła?

Witam, Kilka tygodni temu poczułam nagle szczypanie na języku a potem zrobił się biały nalot. Skaleczyłam się przemyłam to spirytusem. Następnie doszły do tego objawy pieczenia i kłucia w gardle. Lekarz stwierdził, że mam czerwone łuki w gardle i że mogłam podrażnić jame ustna spirytusem i w dodatku stwierdził refluks. Dostałam antybiotyk po ktorym bialy nalot znikl i nie było też pieczenia. Po kilku dniach od antybiotyku wszystko wrociło. Pieczenie I bòl gardła pojawia sie gdy siedze albo sie pochylam. Tabletki na refluks pomagaja ale od czasu do czasu odczuwam kłucie w gardle doszło też odchrzakiwanie i tak jakby coś z tylu spływało. Czasami pieczenie jest w Jamie ustnej. Byłam drugi raz u lekarza stwiwrdził ze łuki w gardle dalej sa czerwone i przepisal tabletki na refluks. Mam wrażenie ze gardło tez piecze gdy odchylam glowe do tylu albo przodu i jak je dotykam. Nie mam temperatury ani kataru raz na jakis czas pojawi sie epizod suchego kaszlu. Morfologia krwi zrobiona dwa dni temu wyszła ok. Mam też stwierdzone Haschimoto a poziom Tsh to 2 aktualnie. Przyjmuje euthyrox od 5 miesiecy. Co to może być? Czy to zakażenie czy infekcja? Zauważylam ze objawy sa silniejsze jak zjem coś słodkiego lub Ostrego. W jakim kierunku badan powinnam iść?

Lek. Michał Lenard

Pani objawy wskazują na refluks żołądkowo-przełykowy. Sugeruję zastosować leczenie zalecone przez Pani lekarza, a jeśli po 2 tygodniach nie będzie poprawy, trzeba się będzie zgłosić na wizytę kontrolną. Pozdrawiam!