Kobieta , 61 lat Kobieta lat 61,wz175cm,waga58kg cukrzyca typu I(od pol roku na insulinie, 4xdz)wcześniej przez 2lata"leczyla sie na nerwicę" (tabletki nasenne)probl.z alkoholem w marcu zostal wszyty esperal(za namowa rodziny) od stycznia biegunka przewlekla. Gastrosk.i Kolonos.(ost. badanie miesiąc temu)prawidłowe od trzech dni silne oslabienie pomimo apetytu spadek energii, doszedl stres, placzliwosc i niepokoj zwiazany ze stanem zdrowia.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam!
Wskazana konsultacja psychiatryczna. Z pewnością jest potężny składnik emocjonalny! Leczenie nie będzie łatwe, ale należy je podjąć. Poza farmakologią psychiatryczną wielką nadzieję pokładał bym w psychoterapii! Na efekty leczenia trzeba będzie trochę poczekać!
Życzę powodzenia
W. Łuczkowski.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Cukrzyca – Cukrzyca to przewlekła choroba ogólnoustrojowa charakteryzująca się hiperglikemią, czyli podwyższonym stężeniem glukozy (cukru) we krwi. Schorzenie to wynika z defektu wydzielania lub działania insuliny.
  • Biegunka – Biegunka to zaburzenie trawienia, którego głównym objawem są częste wypróżnienia, zmieniona konsystencja kału, upłynnienie go i zwiększenie jego ilości. Biegunka może być spowodowana przez infekcje, różne stany chorobowe układu trawiennego, czynniki emocjonalne, psychiczne i neurowegetatywne wzmagające perystaltykę jelit, przewlekłe stany zapalne jelit.
Artykuły na ten temat
Stres

Cukrzyca a stres

Cukrzyca a stres

Cukrzyca i stres to podwójny dyskomfort i napięcie emocjonalne. Choroba stanowi bowiem naturalne źródło zagrożenia i powoduje spadek samopoczucia. Konieczność ciągłego monitorowania poziomu glukozy we krwi, dbania o zdrowie, trzymania diety i uczęszczania...