Co oznacza biegunka przy niedoczynności tarczycy?

Witam od miesiąca towarzyszą mi biegunki po każdym posiłku burczenie przelewanie Hemoglobina (HGB) 13,1 g/dl 11,2 — 15,7 Lipaza ↑ 67,62 U/L 13,00 — 60,0 ALAT 17 IU/l < 33 ASPAT 23 IU/l < 32 Bilirubina 0,55 mg/dl < 1,20 A1 Amylaza 68,7 U/l 28,0 — 100,0 gastoskopia ,usg czy to trzuska ?lekarz sądzi że wynik lipazy o niczym nie świadczy leczę się na niedoczynność tarczycy i nerwicę.dziękuję za pomoc

Burczenie, przelewanie, biegunki wskazują na zespół jelita wrażliwego (IBS) i tzw. nieszczelność jelita. Zaleciłabym wprowadzenie probiotyku IBS, żelu aloesowego, kwasu kaprylowego, wykonanie testów w kierunku nietolerancji pokarmowych w celu wykluczenia z diety produktów szkodliwych dla organizmu. Nietolerancje pokarmowe prowadzą do stanów zapalnych mających wpływ m.in. na układ nerwowy i tarczycę.
Zdrowa dieta o optymalnym składzie oraz dobrze dobrana suplemantacja pomagaja przywrócić w organizmie równowagę hormonalną.

http://zdrowadieta.szczecin.pl/dobry-dietetyk-szczecin/dietetyk-szczecin/
https://solgar.pl/leksykon/kwas-kaprylowy