Co oznacza biegunka u osoby z obcego kraju?

Dzień dobry, mój kolega Japończyk przyjechał na wakacje do Polski, wcześniej nigdy nie leciał do żadnych krajów za granicę. Od trzech tygodni coś mu dolega. Raz lżej raz gorzej. Tydzień temu miał biegunkę w ciągu dnia cały czas chodził do łazienki, w następne dni wszystko było ok, a dzisiaj od rana go mdliło i zwracał. Co to może być? Czy może to być biegunka podróżnych? Martwię się czy nie będzie potrzebował pomocy specjalisty

Lek. Paweł Szadkowski

Może być to biegunka związana z zakażeniem wirusowym bądź bakteryjnym, ale najpewniej nie jest to nic groźnego. Proszę pamiętać o odpowiednim nawodnieniu. Problemem może być też inna dieta.