Co oznacza ból brzucha i krwawienie po wyciągnięciu krążka antykoncepcyjnego?

Witam, 8 maja dostalam miesiączki i tego samego dnia zalozylam krazek antykoncepcyjny adaring. Po tygodniu jak zwykle skonczyl mi sie okres. A nastepnego dnia zaczely pojawiac sie brazowe plamy na majtkach, taki jakby brazowy sluz. Wyczytalam ze nie ma sie czym martwic bo to normalne gdy pierwszy raz sie stosuje antykoncepcje. Ok. Ale po wyciagnieciu krazka (wtorek 29 maja, po uplywie 3 tyg) po ok 2/3 dniach zaczelam krwawic i zaczal mnie bolec brzuch tak jak na miesiaczke. Nie wiem czy to normalne czy to juz miesiaczka? Myslalam ze to po tygodniu od wyciągnięcia. Czy mam sie czym martwic??

Lek. Paweł Szadkowski

Krwawienie z odstawienia (po wyjęciu krążka) zazwyczaj rozpoczyna się po 2-3 dniach. Nowy krążek należy założyć normalnie po 7 dniach przerwy. Wszystko jest w normie.