Co oznacza ból brzucha i uczucie pełności?

Mam 21 lat ciagle coś mi dolega mecze się z uczuciem pełności (ciężkości ) brakiem apetytu a jak już coś zjem boli mnie w nadbrzuszu i mam nudności . Może to wszystko być spowodowane stresem ? Jestem osoba która się wszystkim przejmuje i denerwuje ? Czy mogą ro być objawy wrzodów żołądka ? Bądź innych problemów z układem trawiennym dodam ze często mam zaparcia . Biorę concor cor . A może jestem przewrażliwiona na punkcie chorób ? Proszę o szybka odpowiedz

Tomasz Nęcki

Dzień dobry,

rzeczywiście stres w niebagatelny sposób może negatywnie odbijać się na stanie naszego zdrowia. Mógłby on być przyczyną pojawiających się u Pani problemów, ale mogą one również mieć inne źródło - ich przyczyną może być m.in. wspominana przez Panią choroba wrzodowa żołądka. Z tego właśnie względu korzystne byłoby odwiedzenie lekarza i wykluczenie organicznego (czyli związanego z niewłaściwym funkcjonowaniem narządów) tła Pani dolegliwości.

Wspomina Pani jednak o tym, że jest Pani narażona na znaczny stres - może korzystne byłoby więc rozważenie skorzystania z pomocy psychologa? :). Dzięki wizytom u takiego specjalisty mogłaby Pani chociażby nauczyć się różnych technik relaksacyjnych.

Dzień dobry. Zachęcam Panią do umówienia się na wizytę do psychologa. Bardzo prawdopodobne, że opisane objawy są odpowiedzią organizmu na stres, podwyższony poziom lęku. Nad tego rodzaju trudnościami można zapanować przy właściwych oddziaływaniach terapeutycznych. Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/