Co oznacza ból brzucha po wypróżnieniu przy refluksie?

Witam. Mam 34 lata I troche sie nie pokoje stanem jaki mam. Od 4 lat lecze sie na reflux. Z tym ze mam bole od razu po jedzeniu jak I naczczo. W sumie to juz nie wiem bo boli czasami tak jak chce. Sam bol nie jest uciazliwy. Jest to scisk klucie przelewanie oraz ruch z lewej strony brzucha za zebrami. Z przodu I z boku I czasami na plecach. Naprzemiennie z prawa strona. Z tym ze z lewej czesciej. Bole sa tez na wysokosci pepka. Po wypiciu alkoholu na nastepny dzien mam bol podbrzusza ale mija po wyproznienu. Krew mocz I usg mialem robione ze 2 lata temu I bylo wszystko ok. Nie zabardzo wiem o co chodzi bo czlowiek mysli ciagle ze to cos powaznego np trzustka itp. Bardzo bym prosil o porade I z gory dziekuje .

Lek. Paweł Szadkowski

Choroba refluksowa przełyku jest często chorobą przewlekłą, wymagającą odpowiedniej farmakoterapii oraz postępowania niefarmakologicznego, które ma duży wpływ na występujące objawy. Zalecenia ogólne: 1) przyjmowanie posiłków najpóźniej 2–3 h przed snem; 2) wyższe ustawienie wezgłowia łóżka; 3) zaprzestanie palenia papierosów; 4) dieta z ograniczeniem spożycia tłuszczu, alkoholu i kawy; 5) zmniejszenie masy ciała u chorych otyłych; 6) unikanie leków obniżających ciśnienie LES, zwłaszcza metyloksantyn, azotanów, blokerów kanału wapniowego, β2-mimetyków i leków przeciwcholinergicznych. Sugeruję również pozostawać pod opieką swojego lekarza prowadzącego.