Co oznacza ból brzucha przy nadciśnieniu?

Biorę leki na nadciśnienie, od kilku tygodni po zjedzeniu czegoś słodkiego (niewielkiego kawałka czekolady,ciastka) po kilku godzinach boli mnie brzuch-ból mija sam po kilku godzinach,nie mam biegunki ani wymiotow. Co mogą oznaczać takie objawy? Proszę o odpowiedź

Witam. Nie wiązałabym bólu brzucha z nadciśnieniem tętniczym. Jeśli objawy będą się powtarzać wskazana jest wizyta u lekarza. Jedną z przyczyn może być zbyt duża ilość spożywanego cukru, co prowadzi do fermentacji w jelitach i powoduje ból brzucha. Nie mogę wykluczyć innych przyczyn z poziomu portalu.