Co oznacza ból brzucha u osoby z refluksem?

Został u mnie zdiagnozowany refluks. Na gastroskopii nic poza tym nie wyszło. Jednak wyczytałam że ból brzucha i wzdęcia nie są typowym objawem i mogą wynikać z czegoś innego. Ból pojawia się powyżej pępka na środku, jest ściskający, daje uczucie kamienia w żołądku. Dodatkowo współwystępuje najczęściej ze zgagą. Zauważyłam, że nasila się w momencie kiedy dłużej nie jem, aczkolwiek i bez tego bywa bardzo silny. Co innego mogłoby to być? I jak można z tym walczyć?

Lek. Tomasz Budlewski

czy było usg jamy brzusznej? wskazana jest wizyta u lekarza gastroenterologa.