Co oznacza ból gardła i biały nalot?

Witam. Dzisiaj rano wstałam z bólem gardła. Kiedy poszłam do lusterka sprawdzić co się dzieje, okazało się że na jezyczku gardlowym jest jakiś jasny nalot bardziej przypominający glut. Kilka razy próbowałam odcharknac ale nic to nie dało. Kiedy dotklam żeby zobaczyć czy się oderwie, nic to nie dało. Gorączki nie mam, nie mam nic co by wskazywało na jakąś chorobę ale podczas gadania jest trudno mówić i strasznie boli.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć